niedziela, 27 listopada 2016

Kurs na szybkie kwiatki do świątecznych kartek

Witajcie :)

W ten weekend postanowiłam zainspirować Was formami przestrzennymi ;) Pomyślałam, że pokażę kwiatki, które można zrobić szybko i prosto bez większych przygotowań. Moje powstały z papieru białego 160 mg oraz czerwoengo ok 180 mg. 

Etap pierwszy najżmudniejszy - wycinanie - dalej zobaczycie sami - do wykonania jednego kwiatka zużywałam 2-4 elementy - w zależnosci od fantazji :) Wykorzystałam maszynkę Press Boss - i powiem szczerze tak przy okazji - to świeży mój nabytek, ale w przeciwieństwie do BS - od razu embossuje - co uważam za niemały plus :) Moje kwiatki powstały z Mariankowego wykrojnika poinsettia.W kolejnym etapie kwiatki delikatnie potuszowałam w środku - nie wszystkie, wszak nie wiem jeszcze do jakich prac je wykorzystam. Wybrałam niebieskie tuszowanie, bo jednak jestem fanką świąt w bieli i niebieskościach właśnie. Oczywiscie można tuszować w dowolnym kolorze ;)


Teraz czas na psikanie wodą - użyłam atomizera po odżywce do włosów.


Dalej kwiatki składamy - każdy płatek do płatka, tak by w końcu powstał jakby jeden płątek tylko, na końcu "wykręcam" jak pranie ręczne.

Teraz kwiatki wyglądają tak


Zostawiam do przeschnięcia - zwykle ok 15-20 min.

Następnie czas na rozwijanie - delikatnie. Ja robię to na jeszcze leciuteńko wilgotnych kwiatkach, gdyż jak mocno się zeschną trudno będzie je rozłożyć.


Po tym etapie moje kwiatki są "pomięte". Zostawiam do całkowitego wyschnięcia jeśli jeszcze są wilgotne.

Dalej nadchodzi czas na sklejanie. Ciut Magica i ... pełna dowolność - 2,3,4 elementy sklejam ze sobą, dociskając kolejne warstwy i formując kwiat.Na koniec wklejam środki - jest wiele możliwości - niektóre zostawiłam puste - nie znając do końca ich przeznaczenia. W środek możecie użyć gotowych pręcików, których masę znajdziecie tutaj, albo koralików, brokatu, małych kamyczków...


Jeśli zaś chcecie wzbogacić swoje prace o dodatkowe walory zapachowe - możecie wkleić np goździki... wtedy robi się już naprawdę świątecznie ;)


Po wszystkich zabiegach moje kwiatki wyglądają tak:


A to ich przykładowe wykorzystanie


Mam nadzieję, że ten kursik natchnął Was na świąteczne kwiatkowanie :)

Do zrobienia kwiatków wykorzystałam m.in.

http://scrapkowo.pl/shop,wykrojnik-poinsencja,10.htmlhttp://scrapkowo.pl/shop,preciki-do-kwiatow-blyszczace-mleczne,961.htmlhttp://scrapkowo.pl/shop,maszynka-nellies-pressboss,2222.html


http://scrapkowo.pl/shop,klej-cr-magic-z-zplikatorem,212.htmlhttp://scrapkowo.pl/shop,komplet-4-olowkow-do-wytlaczania-joy,1093.htmlhttp://scrapkowo.pl/shop,pinceta-nellies-choice,762.html

Pozdrawiam serdecznie
olenka_ja


4 komentarze: