piątek, 10 listopada 2017

Magiczne bombki - kursik

Witajcie serdecznie :)

Powoli, albo już co raz szybciej szykujemy się do Świąt :) Wielu z Was pewnie już poszukuje idealnego prezentu dla swoich bliskich. Jeśli pasją kogoś z Waszych bliskich jest rękodzieło zachęcam Was do zakupienia w naszym sklepiku świątecznego bonu upominkowego :) Będzie wspaniałą niespodzianką dla każdej artystycznej duszy :)
 Na naszych scrapkowych półkach znajdziecie masę produktów, w tym wiele nowości, na które taki bon może zostać zamieniony :) Radość - bezcenna :)

A teraz chciałabym Was zachęcić do wypróbowania akrylowych kul i stworzenia z nich bajkowego świata. Zapraszam na mały kursik :) Zabawa gwarantowana :)Co potrzebujemy?
- akrylowa kula - moja tym razem 10 cm
- kula styropianowa - 10 cm - należy ją przeciąć na pół ( ja dałam trochę mniej niż pół)
- gesso
- pasta śniegowa
- klej na gorąco lub inny do łączenia różnych powierzchni
- ozdoby: choinki, saneczki, styropianowe mini kulki, tekturki, sztuczne elementy roślinne, tekturowe domki
- brokat, mikrokulki, sztuczny śnieg sypki
- wstążka/ koronka/sznurek
- klej typu Magik lub Hobby
- narzędzia: nożyczki, gąbeczka, patyczek


1) nim przystopimy do prac zasadniczych dobrze jest "dopracować" szczegóły - ja nie lubię czekać aż np wyschnie jakiś element, dlatego przygotowuję niektóre wcześniej, jak np., mini bałwanki

dwie małe kulki styropianowe łączę klejem np. na gorąco


Dodaję guziki z mikrokulek, czapki z muszelek, nos, "ręce" z patyczków, reszta dorysowana.
Mogą się suszyć i czekać na swoją kolej :)


Choinki :) Moim zdaniem są prawdziwym hitem, wielkość idealna do bombki - jak widzicie mają podstawkę, ale jeśli są z nią za wysokie, można je łatwo z niej wyjąć.
Moją choinkę postanowiłam także przyozdobić mikrokulkami i mini gwiazdką.


2) Nieco mniejszą niż połowa kuli styropianowej traktujemy najpierw gesso - swoją kulę styropianową nabiłam na patyczek od szaszłyka, sposobów nakładania mediów jest dużo, dla mnie najlepsze jest tapowanie za pomocą jak widać czyścika kuchennego ;)


3) Na gesso nakładam pastę śniegową - celowo zrobiłam to ujęcie żebyście mogli zobaczyć jakiej jest konsystencji ten preparat. Tej firmy jest idealnie biały :) Drobnoziarnisty jak widać. osobiście polecam - dobrze się trzyma powierzchni.


W podobny sposób jak gesso - za pomocą małej gąbeczki nakładam pastę śniegową.

4) W dalszym etapie umieszczam za pomocą kleju swoją wesołą ferajnę :) i to możliwości jest naprawdę wiele :) Zimowe aranżacje bardzo wciągają :)5) Aby śnieżny krajobraz wyglądał jak najbardziej naturalnie, te wszystkie zielone, intesywne przedmioty "od niechcenia" pędzlem traktuję także pastą śniegową.


6) Używanie sypkiego śniegu, brokacenie

Uwielbiam brokacić w środku :) To powoduje, że bombka staje się po prostu magiczna! Cała się mieni. Nie widać tego na zdjęciach, ale uwierzcie na słowo.

Jak zrobić, żeby brokat nie okleił ścianek bombki, a pozostał jedynie na choinkach, domkach i tym co chcemy?

Klej np. Hobby rozwodnić w pojemniczku - niewielką ilość


Następnie pędzelkiem posmarować wszystkie elementy, które chcemy  by się świeciły, na których chcemy by pozostał nasz śnieg jeśli takowego używamy.

Na tak posmarowane elementy brokatujemy :) Po kilku minutach otrząsam swoją kulę, by nic niepotrzebnego nie zostało.
 Na koniec umieszczam całą kompozycję w akrylowej bombie. Lekko smaruję spód bombki klejem np. na gorąco i zamykam kulkę :)


I już bombka prawie gotowa :) 


Wystarczy dorobić sznureczek, kokardkę - wg upodobania i już :)Niestety fotografowanie takich przedmiotów przerosło mnie nie na żarty. Musicie mi jednak uwierzyć na słowo, że te kulki są jakby w nich było prawdziwe życie. Uwielbiam :)) Mam nadzieję, że spróbujecie i pochwalicie się w komentarzach swoimi pracami :))

Do stworzenia bombki wykorzystałam m.in:

I pamiętajcie o naszej wspaniałej propozycji prezentowej :)


Dziękuję za uwagę :)
Pozdrawiam serdecznie 
olenka_ja


3 komentarze: